.

הצ'ק ליסט למימוש הפוטנציאל ההתפתחותי

של תינוקך בצורה המיטבית

 

הצ'ק ליסט מכיל שתי רשימות בנות 18 תכונות והתנהגויות האופייניות לתינוקות וילדים בכל אחת, שלאחר מילואן, נוכל לקבל אינדיקציה על המקום ההתפתחותי בו נמצא תינוקך.

אני בעצם הופכת אותך להיות ה"מלווה ההתפתחותית" של התינוק האישי שלך.

כי לא זו בלבד שתגלי איך והאם תינוקך מתפתח נכון, אלא גם תתרגלי אתו באופן המותאם לשלב בו הוא נמצא וזאת על מנת לקדם אותו, לשפר ולעזור לו להשלים את המשימות עימן הוא מתמודד.

תרגול נכון בגיל צעיר ימנע התפתחותם של עיכובים ושיבושים בהמשך הדרך.

את קולטת?

מעצם זה שאת מתרגלת אתו עכשיו כשהוא בן חודשיים, 4 חודשים, חצי שנה או 10 חודשים את משפיעה לו על החיים. את הופכת אותו למפותח יותר, תנועתי יותר, חכם יותר ועל הדרך מונעת לו בעיות בעתיד. שנת החיים הראשונה של התינוק היא האוניברסיטה של החיים, והאופן בו הוא יממש אותה, ילך אתו הלאה שנים רבות, וזה ממש בידייך לכוון את זה. וזה בעיני.....מדהים!!

למי הצ'ק ליסט מיועד?

לאימהות כמוך, שחשוב להן שהתינוק שלהן יהיה מפותח, שחשוב להן ללמוד ולהתקדם ולדעת כל מה שצריך על התפתחות תינוקן, שהתינוק הוא כל עולמן והן משקיעות בו שעות רבות של תרגול ומשחק.

אימהות שמבינות שתרגול נכון עם התינוק היום כשהוא קטן, יהפוך את ילדן בהמשך לילד בעל בטחון עצמי גבוה, בעל מסוגלות גבוהה וכישורים רבים, כזה שיצליח בקלות להתמודד עם אתגרים או מכשולים בהם יתקל בדרכו מעלה.

 

נמצא שיש קשר בין שלבי ההתפתחות הראשונים אותם מממש התינוק בשנת החיים הראשונה לבין מיומנויות מורכבות יותר עימן יתמודד אחר כך בגן, בביה"ס ובחיים עצמם. תינוק שעובר בצורה לא תקינה בין שלבי ההתפתחות השונים עלול להתקשות בהמשך בגזירה, כתיבה, החזקת עפרון, עבודות יצירה, מגע בחומרים שונים, ואפילו דברים שנראים לכולנו טריוויאליים כמו קשירת שרוכים או גריבת גרביים...

לקבלת הצ'ק ליסט בחינם הכניסי את פרטייך כאן

מי אני?

שמי רונית מידן ואני מייסדת ה"אקדמיה לאימהות ראשונה"

אני אימא גאה ומלאת אהבה ל3 בנים מדהימים, כשהצעיר מבניהם הוא אוטיסט. עובדת היותי אימא לילד מיוחד פתחה בפניי עולם שלך של התבוננות מדויקת על התפתחות ובכלל, שדרגה את יכולתי המקצועית בכמה רמות והפכה אותי לבת אדם ומטפלת טובה יותר, רגישה יותר, מכילה יותר ובעיקר שיפוטית פחות. הקשיים שחוויתי בזמנו כאימא צעירה, לשני תינוקות צמודים בהפרש של שנה וחודשיים ו2 ניתוחים קיסריים ללא עזרה, ללא תמיכה מקצועית, ללא כתף להישען עליה, ללא ידע, השאירו אותי חסרת אונים, מבוהלת, מפוחדת, מלאת חששות וחרדות. אף פעם לא באמת ידעתי אם אני עושה את הדבר הנכון וחלק גדול מהזמן אפילו הרגשתי שאני אימא ממש גרועה, עובדה אשר מילאה אותי בהמון ייסורי מצפון.

את דרכי המקצועית התחלתי לפני כ23 שנה כמורה לחינוך גופני ותנועה. מן ההתחלה נמשכתי לפן הטיפולי וחיפשתי כלים מקצועיים היכולים לתת מענה לצרכים אלה, וכך לצד לימודיי החנ"ג למדתי גם רפואה סינית, שיאצו ואומנויות המגע כדוגמת רייקי, הילינג, שמנים ועוד. מספר שנים לאחר מכן, בער בי שוב הצורך ללמוד ולהתמקצע בתחומים נוספים הקשורים לגוף-נפש-תנועה-ריפוי וכך הגעתי לעולמם ההתפתחותי של התינוקות ונשביתי בקסם השפעתנו על תחילת דרכו של התינוק וההשלכות שיש לזה למשך כל חייו הלאה.

וזה מה שאני עושה כבר למעלה מ 20 שנה.

תרגלתי, אבחנתי וליוויתי כבר אלפי תינוקות ואימהות עד היום (למעלה מ3,000), עזרתי משהתעוררו קשיים התפתחותיים או עיכובים שונים, קידמתי, הובלתי, הנעתי והשפעתי על התפתחותם גם כשהיה צורך רק ב"עין מקצועית" שתוודא שהם מתפתחים "לפי הספר".

בצניעותי, אעיד על עצמי שניחנתי בחושים חדים וביכולת אבחנה גבוהה ואלה הן בדיוק התכונות הנדרשות לאבחון עומק טוב. היכולת לחבר את כל חלקי הפאזל, הן הפורמליים והן הבלתי פורמליים, אלה שאני מקבלת מההורים בסיפור המקרה ואלה שאני קוראת מבין השורות, בנוסף להבנה האנטומית והנוירולוגית העמוקה שמקורה בשנים רבות של לימוד מקצועות הבריאות, הופכת את האבחון שלי לייחודי, מעמיק ומדויק וככזה, מביא לפתרון הבעיה בדרך הקצרה והמהירה ביותר, לרווחת ההורים והילדים.

אני הבעלים של ה“אקדמיה לאימהות ראשונה“ ומלווה נשים מהשנייה הראשונה בה הן הופכות לאימהות, אבל הרבה פעמים עוד קודם, כבר בשלב ההיריון....

 

אני מזמינה גם אותך להשאיר את פרטייך ממש פה למטה ולקבל ישירות למייל שלך את הצ'ק ליסט החינמי לבדיקת טונוס השרירים של תינוקך

קראי מה שיש לאמהות שעברו ליווי שלי להגיד

רחל אוחנה 

שלום לכל האימהות והאבות

חייבת שתדעו - רונית היא ״מוצר״ חובה לכל הורה!

הגענו אל רונית עם אריאל כשהיה בן חודש וסבל קשות מגזים...

לאחר כמה שעות יצאנו עם מספר רב של פתרונות וידע שהעניקו לנו כל כך הרבה ביטחון ושקט

אני מודה שקצת התמכרתי למפגשים עם רונית כי השאלות והחששות לא נגמרים ולרונית יש את כל התשובות!

בקיצור ממליצה בחום

אור, חן ונעם הקטן

את רונית הכרתי לפני כ8 שנים. היא הייתה מנהלת הקורס בו למדתי והמרצה הראשית

זכות גדולה נפלה בחלקי ללמוד ממנה, מעבר לכך שהיא מקצועית ומוכשרת בצורה בלתי רגילה, היא יודעת את "שפת התינוקות" (וגם יודעת ברגישות האופיינית לה לראות את אמא שלו בתוך כל התהליך, שזה לא פחות חשוב) כשהיא באה במגע עם תינוק היא יודעת בדיוק למה הוא זקוק, מה הדבר הקטן (או המהותי) שיעשה את השינוי לטובה בחייו. כל מפגש שלה עם תינוק היה הצלחה ודי במפגש אחד בשביל לראות שיפור משמעותי ותהליך של למידה אצל התינוק. לפני כחודש בעלי ואני הלכנו אליה לאבחון עם הבן שלנו. אני כבר מספר שנים בתחום התפתחות הילד ויכולתי לבחור כל איש מקצוע אחר מתוך המגוון, אני מכירה את רוב הקולגות, אבל בחרתי בה כי מבחינתי זה רווח נקי של הילד שלי לבוא במגע עם רונית. האבחון היה מדויק ומהיר, היא ראתה "דרך הילד" כמו בצילום רנטגן את כל ההתארגנות של השלד ואת הקושי שישנו. קיבלנו סדרה של תרגילים ודגשים שאנחנו מיישמים יום יום. כמובן שישנו שיפור משמעותי בהתנהלות התנועתית של הקטן ורפרטואר התנועות שלו גדל. אנחנו מודים לה בכל פעם שהוא מפתיע אותנו לטובה ומחכים כבר למפגש הבא...

רונית תודה רבה לך!!!

דוד, גילי והדר הנסיך

רונית יקרה

תודה גדולה על הדרך בה צעדנו איתך! מסירות, אהבה לנסיך הקטן, הקשבה ויעוץ בלתי פוסק ברמה הגבוהה ביותר היו חלק מהדרך הקסומה

כאימא צעירה וחדשה למדתי ממך להעמיק, ללמוד ולגלות את העולם של הקטנים ולהבין שלא תמיד הברור מאליו הוא הנכון!

ניפגש עם הילדים הבאים ( :

שיר לבון 

. את רונית הכרתי לפני 4 חודשים אימא טרייה לבן ראשון, עופרי

לפני הלידה הרגשתי כבר מוכנה, יש לי 4 אחיינים, אני כבר "יודעת להיות אימא", רק שיגיע

ואז, הגיח לעולם, גוזל קטן

ופתאום הכול מתבלבל, זה כבר לא אחיין, זה הילד שלי.

אני אימא. מה עושים? כל היום מבלים בבית? אני והוא נגד העולם

ואז שמעתי שנפתחה הדרכה לאימהות ותינוקות בהדרכה של מלווה התפתחותית מקצועית ומנוסה שם הכרתי את רונית. רונית בעצם לימדה אותי איך לגדל ילד באמת עם המון ידע, סבלנות וניסיון. לימדה אותי ואת עופרי כיצד להתפתח ולגדול יחד בחום, באהבה וגם בעבודה קשה

תרגילים, תנוחות, משחקים ועיסויים. אפילו בשעות שאחרי הסדנה, בהודעות, סרטונים והסברים

כיצד ליצור סדר יום נכון ומתאים לעופרי. תזונה נכונה, הרגלי שינה נכונים וכמובן תרגילים לחיזוק השרירים.

עד היום רונית מלווה אותנו!. ועל כך ברצוני לומר לך תודה רבה

הלוואי ותמשיכי לעזור לעוד הרבה אימהות אבודות

הדס זגרון 

הגעתי לקורס עם רונית אחרי לידתי השלישית.

חשבתי לעצמי, אחרי שני ילדים, מה כבר היא תוכל לחדש לי? אחרי המפגש הראשון כבר הבנתי כמה זכיתי שהגעתי. רונית היא משהו נדיר, בנאדם בווייב הנכון, מדברת בגובה העיניים.. וכמה ידע זה לא רק שיש לה ניסיון של שנים, יש בה משהו כן, לא מתנשא מעלייך, כל שאלה תיענה מייד, בתשובות לא מתחנפות, לא מתפלספות, אלא ממש יעילות ושימושיות כאן ועכשיו. יש לה פתרונות קסם גם לדברים הכי קטנים.

רונית היא מישהי שנשים צריכות לקבל בסל לידה, לליווי צמוד עד שהילדים גדלים!!!

הלכתי לקורס כל יום באושר וציפייה גדולים וחזרתי כל יום מאושרת ומסופקת מעל המצופה, אני לא מפסיקה להמליץ לכל אישה שאני רואה ברחוב לתת לעצמה את כל הטוב הזה, ללכת ולשתות בצמא את המילים, הידע, התנועות של האישה המופלאה הזאת.

מרגישה שלמדתי הרבה יותר ממה שידעתי על התפתחות ביתי השלישית.. הקשר בנינו התעצם ויצאנו מרווחות מכל הצדדים מהמפגש עם רונית.

זכות גדולה

לקבלת הצ'ק ליסט בחינם הכניסי את פרטייך כאן

רונית מידן 

אקדמיה לאימהות ראשונה 

טל': 052-8582082

דואר אלקטרוני: mmeidan@bezeqint.net

חפשי אותי בפייסבוק: רונית מידן- אקדמיה לאימהות ראשונה

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.